Účinky masáží

Při masáži dochází k prokrvení a uvolnění svalů, tím také masáž pomáhá zlepšovat jejich funkci (zvyšuje se elastičnost svalových vláken).
Uvolnění svalů zad způsobí následně také uvolnění míšních nervů (nervů odstupujících od páteře) – při skřípnutí těchto nervů ztuhlým svalstvem totiž může být příčinou mnoha bolestí nebo i brnění v končetinách.
Masáží se stimuluje krevní a mízní oběh, z těla se odvádějí škodliviny (zplodiny látkové výměny), které se nahromadily ve svalech po namáhavé činnosti. Posilováním výměny látek masáž přispívá také k úbytku tukových usazenin.
Díky prokrvení a zvýšené činnosti kožních buněk se pokožka stává pevnější a pružnější.
Intenzivní a pravidelnou masáží je možno částečně narušit tukové tkanivo, či alespoň zabránit jeho ukládání. Časem tak kousek po kousku zmizí i mnohé tukové polštářky.
Masáž aplikovaná na podkožní tkanivo v okolí kloubů klouby uvolňuje a zvětšuje jejich pohybový rozsah. Zvyšuje také pružnost pouzdra, zmenšuje otoky, odstraňuje usazeniny solí a všech odpadních látek, které jsou často příčinou obtíží.
Masáž prospívá i vnitřním orgánům. Aktivuje nervy kolem páteře, ty jsou napojeny na vnitřní orgány – žaludek, játra, plíce, slinivku a další. Stimulací nervů dochází k povzbuzení činnosti orgánů.
Masáž uvolňuje energetické blokády a působí celkovou harmonizaci organismu.

Léčebné možnosti masáží:
Obecnou nejširší indikací léčebných a regeneračních masáží je zrychlení regeneračních pochodů, eventuálně fyzické nebo psychické vyladění k nějakému výkonu nebo navození příjemných pocitů.

Masáž preventivní:
Předchází různým onemocněním , velké fyzické bolesti, stresům a nebezpečných psychických stavů.. Je určena ke zlepšení zdravotního stavu, k posílení organismu zanedbávaného nedostatkem pohybové činnosti i dalšími zdravotně negativními vlivy. To se projevuje na řadě anatomických i funkčních příznaků (např. kůže je málo pružná, klouby nepohyblivé, svalstvo ochablé a zkrácené, páteř křivá a různě vychýlená a hlavně bolestivá, tělesná zdatnost nízká, šlachy a svaly lehce praskající). Nejde o organismus nemocný, ale ve srovnání se zdravím jedincem, jde silně handicapovaný. Náprava je možná pomocí preventivní masáže. Vyžaduje delší čas a určité urychlení je možné docílit pravidelným použitím preventivní masáže. Jde zpravidla o masáž celkovou, vydatnou (tvrdší), mimo jiné pomocí důkladného hnětení svalstva i s využitím všech vhodných variant tepání. Vhodná zejména pro školní mládež, dorost, střední generaci a zejména pro dříve narozené až do 125 let. Poskytuje se zpravidla jednou, ale nejlépe je dvakrát týdně.

[CNW:Counter]